VI-201-MY-F1
- Артикул производителя:
- VI-201-MY-F1
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 50W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 4.17A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Full Brick
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 20V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V