XS300125 BK005
- Артикул производителя:
- XS300125 BK005
- Производитель/Бренд:
- Alpha Wire
- Краткое описание:
- SLEEVING 1.25"ID POLY HF 100' BK
- Производитель :
- Alpha Wire
- Категория товара :
- Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion Resistant
- Color :
- Black
- Diameter - Inside :
- 1.250" (31.75mm)
- Diameter - Outside :
- 1.340" (34.04mm)
- Environment Protection :
- Corrosion Resistant, Environment Resistant, UV Resistant, Weather Resistant
- Features :
- Chemical Resistant, Clean Cut, Fungus Resistant, Tight Weave, Vermin Resistant
- Heat Protection :
- Length :
- 100' (30.48m)
- Liquid Protection :
- Fuel Resistant
- Material :
- Polyamide (PA), Nylon, Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 120°C
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Sleeving
- Type Attributes :
- Braided
- Wall Thickness :
- 0.045" (1.14mm)