DFN1.25BK100
- Артикул производителя:
- DFN1.25BK100
- Производитель/Бренд:
- Techflex
- Краткое описание:
- SLEEVING 1.25" ID POLY 100' BLK
- Производитель :
- Techflex
- Категория товара :
- Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion and Cut Resistant
- Color :
- Black
- Diameter - Inside :
- 1.250" (31.75mm)
- Diameter - Outside :
- 1.340" (34.04mm)
- Environment Protection :
- UV Resistant, Weather Resistant
- Features :
- Chemical Resistant, Clean Cut, Salt Resistant, Snag Resistant
- Heat Protection :
- Length :
- 100' (30.48m)
- Liquid Protection :
- Gasoline Resistant
- Material :
- Polyamide (PA), Nylon
- Material Flammability Rating :
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 120°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Sleeving
- Type Attributes :
- Braided
- Wall Thickness :
- 0.045" (1.14mm)