VI-21H-MY-F1
Артикул производителя:
VI-21H-MY-F1
Производитель/Бренд:
Vicor Corporation
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 52V 50W
Производитель :
Vicor Corporation
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
962mA
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Full Brick
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
21V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
52V