VE-21T-CV-B1
- Артикул производителя:
- VE-21T-CV-B1
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 6.5V 150W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 23.08A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Full Brick
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 32V
- Voltage - Input (Min) :
- 21V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 6.5V