ATCR250-48D12-03J
- Артикул производителя:
- ATCR250-48D12-03J
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 3.3V 250W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 20.83A, 4.5A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 30-DIP Module
- Power (Watts) :
- 250 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.32" L x 1.81" W x 0.83" H (59.0mm x 46.0mm x 21.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Intermediate Bus Converter, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- -72V
- Voltage - Input (Min) :
- -36V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V
- Voltage - Output 2 :
- 3.3V