0RCY-60T05LG
- Артикул производителя:
- 0RCY-60T05LG
- Производитель/Бренд:
- Bel Fuse Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 60W
- Производитель :
- Bel Fuse Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 12A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 1/8 Brick
- Power (Watts) :
- 60 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V