BWR-5/6-3.3/7-D24-C
Артикул производителя:
BWR-5/6-3.3/7-D24-C
Производитель/Бренд:
Murata Power Solutions Inc.
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 33W
Производитель :
Murata Power Solutions Inc.
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
6A, 7A
Efficiency :
88%
Features :
OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
8-DIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
33 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00" L x 2.00" W x 0.45" H (50.8mm x 50.8mm x 11.4mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1 kV
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
3.3V