BWR-5/700-D5A-C
- Артикул производителя:
- BWR-5/700-D5A-C
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 7W
- Current - Output (Max) :
- 700mA, 700mA
- Efficiency :
- 79%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 5-DIP Module
- Power (Watts) :
- 7 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 7.25V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.7V
- Voltage - Isolation :
- 1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V