LW030A87
- Артикул производителя:
- LW030A87
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 30W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 6A
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 10-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.80" L x 2.40" W x 0.38" H (71.1mm x 61.0mm x 9.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 5V