TQN20A-48S12-R
- Артикул производителя:
- TQN20A-48S12-R
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 240W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 20A
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 80°C
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 1/4 Brick
- Power (Watts) :
- 240 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.28" L x 1.45" W x 0.43" H (57.9mm x 36.8mm x 10.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Intermediate Bus Converter
- Voltage - Input (Max) :
- 52.8V
- Voltage - Input (Min) :
- 43.2V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V