LQD30A48-3V3-1V8RE
- Артикул производителя:
- LQD30A48-3V3-1V8RE
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 1.8V 3.3V 76W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 15A, 15A
- Efficiency :
- 90.5%
- Features :
- Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 7-DIP Module, 1/4 Brick
- Power (Watts) :
- 76 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.30" L x 1.45" W x 0.34" H (58.4mm x 36.8mm x 8.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 1.8V
- Voltage - Output 2 :
- 3.3V