S7AH-12F1200
- Артикул производителя:
- S7AH-12F1200
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 1.2V 14W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 12A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 7-SMD Module
- Power (Watts) :
- 14 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.78" L x 0.70" W x 0.32" H (19.7mm x 17.8mm x 8.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 3V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 1.2V