NXI110-12P1V8C
- Артикул производителя:
- NXI110-12P1V8C
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 1.8V 110W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 60A
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Card Edge
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 110 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.80" L x 2.62" W x 0.56" H (96.5mm x 66.5mm x 14.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 11V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 1.8V