CXA10-48D12
- Артикул производителя:
- CXA10-48D12
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 10W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 410mA, 410mA
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.39" H (50.8mm x 25.4mm x 10.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V