PTK15-Q48-T512
- Артикул производителя:
- PTK15-Q48-T512
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V +/-12V 15W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 1.5A, 310mA, 310mA
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 71°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 72V
- Voltage - Input (Min) :
- 20V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 12V