DGP12U5D12
- Артикул производителя:
- DGP12U5D12
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 12W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 500mA, 500mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 7-DIP Module
- Power (Watts) :
- 12 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.02" L x 2.02" W x 0.45" H (51.3mm x 51.3mm x 11.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 16V
- Voltage - Input (Min) :
- 3.5V
- Voltage - Isolation :
- 700 V
- Voltage - Output 1 :
- 12V