RPP30-1212D/N
- Артикул производителя:
- RPP30-1212D/N
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 30W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 1.25A, 1.25A
- Efficiency :
- 89.6%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 89°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.20" W x 0.46" H (50.8mm x 30.5mm x 11.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V