AM50QB-11024SA30JZ-K-B
- Артикул производителя:
- AM50QB-11024SA30JZ-K-B
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 24V 50W
- Applications :
- Industrial, Railway
- Current - Output (Max) :
- 2.083A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Adjustable Output, Heatsink, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Quarter Brick
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Quarter Brick
- Power (Watts) :
- 50 W
- Size / Dimension :
- 2.39" L x 1.54" W x 1.21" H (60.8mm x 39.2mm x 27.8mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 43V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V