AM50QB-11015SA30JZ-K-B
Артикул производителя:
AM50QB-11015SA30JZ-K-B
Производитель/Бренд:
aimtec
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 15V 50W
Производитель :
aimtec
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
Industrial, Railway
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
3.333A
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, Heatsink, Remote On/Off, Remote Sense
Mounting Type :
Quarter Brick
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.39" L x 1.54" W x 1.21" H (60.8mm x 39.2mm x 27.8mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V