SP10F-24-12D
- Артикул производителя:
- SP10F-24-12D
- Производитель/Бренд:
- ARCH
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 10W
- Производитель :
- ARCH
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 417mA, 417mA
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-SIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.87" L x 0.37" W x 0.48" H (22.0mm x 9.5mm x 12.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V