NCT1000N060H052
- Артикул производителя:
- NCT1000N060H052
- Производитель/Бренд:
- NetPower
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 300W
- Производитель :
- NetPower
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 60A
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 13-SIP Module
- Power (Watts) :
- 300 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 0.68" W x 0.44" H (50.8mm x 17.3mm x 11.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 16V
- Voltage - Input (Min) :
- 8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.8 ~ 5.5V