LRS3120N1A5N25W
- Артикул производителя:
- LRS3120N1A5N25W
- Производитель/Бренд:
- NetPower
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 18W
- Производитель :
- NetPower
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 1.5A
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 18 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.10" L x 0.96" W x 0.39" H (27.9mm x 24.4mm x 9.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V