TW1.8-48-12
- Артикул производителя:
- TW1.8-48-12
- Производитель/Бренд:
- Polytron
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 1.8W
- Производитель :
- Polytron
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 75mA, 75mA
- Efficiency :
- 55%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 71°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 12 Leads
- Power (Watts) :
- 1.8 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 50.4V
- Voltage - Input (Min) :
- 45.6V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 12V