RDDW08F-12
- Артикул производителя:
- RDDW08F-12
- Производитель/Бренд:
- MEAN WELL USA Inc.
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER
- Производитель :
- MEAN WELL USA Inc.
- Approval Agency :
- CE, EAC
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 333mA, 333mA
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Remote On/Off
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 8 W
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- 24-DIP
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V