TWU1.8-5S9-A
- Артикул производителя:
- TWU1.8-5S9-A
- Производитель/Бренд:
- Polytron
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 9V 1.8W
- Производитель :
- Polytron
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- FCC
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 71°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 1.8 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.27" L x 0.58" W x 0.47" H (32.3mm x 14.7mm x 12.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 9V