AMDG-121502A50JZ-B
- Артикул производителя:
- AMDG-121502A50JZ-B
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- 1.75W DC/DC CONVERTER
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Industrial
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 100mA
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 7-SIP Module
- Power (Watts) :
- 1.75 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.39" L x 0.49" W x 0.77" H (9.9mm x 12.4mm x 19.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- -2.5 ~ 15V