LMZ14203TZE-ADJ/NOPB
- Артикул производителя:
- LMZ14203TZE-ADJ/NOPB
- Производитель/Бренд:
- National Semiconductor
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.8-6V
- Производитель :
- National Semiconductor
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 3A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-PMOD-7, Power Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.40" L x 0.39" W x 0.18" H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- TO-PMOD-7
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 42V
- Voltage - Input (Min) :
- 6V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.8 ~ 6V