110IMY70-05-0TG
- Артикул производителя:
- 110IMY70-05-0TG
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5.1V 70W
- Current - Output (Max) :
- 12A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C
- Package / Case :
- 19-DIP Module
- Power (Watts) :
- 70 W
- Size / Dimension :
- 3.00" L x 2.50" W x 0.49" H (76.2mm x 63.5mm x 12.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 137.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 50V
- Voltage - Isolation :
- 4.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5.1V