VTM48EF160M015A00
- Артикул производителя:
- VTM48EF160M015A00
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 16V 240W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 15A
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 240 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Voltage Transformation Module
- Voltage - Input (Max) :
- 55V
- Voltage - Input (Min) :
- 26V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 16V