40IMX15-12-12-8G
- Артикул производителя:
- 40IMX15-12-12-8G
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 12V 15W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 700mA, 700mA
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 17-DIP Module, 11 Leads
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module, Conformal Coated
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 16.8V
- Voltage - Isolation :
- 2.1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V
- Voltage - Output 2 :
- 12V