DHS50A05-T
- Артикул производителя:
- DHS50A05-T
- Производитель/Бренд:
- Cosel USA, Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 50W
- Производитель :
- Cosel USA, Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.30" L x 1.47" W x 0.50" H (58.4mm x 37.3mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 60V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V