PRM48BT480T400B00
- Артикул производителя:
- PRM48BT480T400B00
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 48V 400W
- Current - Output (Max) :
- 11A
- Efficiency :
- 97%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-DIP Module
- Power (Watts) :
- 400 W
- Size / Dimension :
- 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 55V
- Voltage - Input (Min) :
- 38V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 48V