VCD40-D12-T315
- Артикул производителя:
- VCD40-D12-T315
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 3.3V +/-15V 29W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 6A, 300mA, 300mA
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 9-DIP Module
- Power (Watts) :
- 29 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V
- Voltage - Output 2 :
- 15V