IRQ-12/8.3-T110NVF-C
Артикул производителя:
IRQ-12/8.3-T110NVF-C
Производитель/Бренд:
Murata Power Solutions Inc.
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 12V 100W
Производитель :
Murata Power Solutions Inc.
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
8.3A
Efficiency :
87.4%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-DIP Module, 1/4 Brick
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
57.6V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V