CHB75-48D05-3V3
- Артикул производителя:
- CHB75-48D05-3V3
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 3.3V 75W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 15A, 15A
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 75 W
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 3.3V