40IMX7-15-15-8G
- Артикул производителя:
- 40IMX7-15-15-8G
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 15V 7W
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 240mA, 240mA
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 14-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 7 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.4mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 16.8V
- Voltage - Isolation :
- 1.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V
- Voltage - Output 2 :
- 15V