IRS-5/10-Q48P-C
- Артикул производителя:
- IRS-5/10-Q48P-C
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 50W
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 9-DIP Module, 1/16 Brick
- Power (Watts) :
- 50 W
- Size / Dimension :
- 1.44" L x 1.04" W x 0.50" H (36.5mm x 26.3mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V