PQAE50-D24-S5-DH
- Артикул производителя:
- PQAE50-D24-S5-DH
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC-DC ISOLATED, 50 W, 18~36 VDC
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.65" H (50.8mm x 25.4mm x 16.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V