UWS-12/4.5-Q48NH-C
- Артикул производителя:
- UWS-12/4.5-Q48NH-C
- Производитель/Бренд:
- Murata Power Solutions Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 54W
- Производитель :
- Murata Power Solutions Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 4.5A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Remote On/Off, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 1/16 Brick
- Power (Watts) :
- 54 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.31" L x 0.91" W x 0.36" H (33.3mm x 23.1mm x 9.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V