PQDE6W-Q110-D15-H-D
- Артикул производителя:
- PQDE6W-Q110-D15-H-D
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 6W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA, 200mA
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Heat Sink
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.64" H (25.4mm x 25.4mm x 16.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 40V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V