RP240H-11012SRW/N-HC
Артикул производителя:
RP240H-11012SRW/N-HC
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 12V 240W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
89%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 115°C (With Derating)
Package / Case :
Half Brick
Power (Watts) :
240 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.95" H (61.0mm x 57.9mm x 24.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Half Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
12V