QSB40024S05
Артикул производителя:
QSB40024S05
Производитель/Бренд:
XP Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 5V 400W
Производитель :
XP Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
80A
Efficiency :
87.5%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
16-DIP Module
Power (Watts) :
400 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V