RPA100H-11012SRUW/P
- Артикул производителя:
- RPA100H-11012SRUW/P
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 100W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 8.5A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 97°C (With Derating)
- Package / Case :
- 10-DIP Module
- Power (Watts) :
- 100 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.48" L x 2.39" W x 0.51" H (63.1mm x 60.6mm x 13.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 137.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 16.8V
- Voltage - Isolation :
- 4.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V