QSB60048S12
- Артикул производителя:
- QSB60048S12
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 600W
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 50A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 16-DIP Module
- Power (Watts) :
- 600 W
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V