RP100H-11005SRW/P-HC
- Артикул производителя:
- RP100H-11005SRW/P-HC
- Производитель/Бренд:
- Recom Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 100W
- Производитель :
- Recom Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 20A
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- Half Brick
- Power (Watts) :
- 100 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.95" H (61.0mm x 57.9mm x 24.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Half Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 43V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V