RP40Q-11015SRUW/N
Артикул производителя:
RP40Q-11015SRUW/N
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 15V 40W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
2.67A
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
40 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Quarter Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V