RP75H-4824SRW/N-HC
Артикул производителя:
RP75H-4824SRW/N-HC
Производитель/Бренд:
Recom Power
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 24V 76W
Производитель :
Recom Power
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
3.2A
Efficiency :
88%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
Half Brick
Power (Watts) :
76 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.95" H (61.0mm x 57.9mm x 24.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Half Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
24V