AM100QB-4812SH22-NZ-192
Артикул производителя:
AM100QB-4812SH22-NZ-192
Производитель/Бренд:
aimtec
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 12V 100W
Производитель :
aimtec
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
8.3A
Efficiency :
92%
Features :
Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.43" L x 1.58" W x 0.50" H (61.8mm x 40.2mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Quarter Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V