AM75QB-4848SH22-NZ-K-160
- Артикул производителя:
- AM75QB-4848SH22-NZ-K-160
- Производитель/Бренд:
- aimtec
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 48V 75W
- Производитель :
- aimtec
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1.56A
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Heat Sink, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Quarter Brick
- Power (Watts) :
- 75 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.43" L x 1.58" W x 1.09" H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Quarter Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V